27. 5. 2024

čas čtení: méně než minuta

Provozuji motoristický sport. Můžu se pojistit?

Životní pojištění
Auto
Provozuji motoristický sport. Můžu se pojistit?

Jste automobilovým nadšencem nebo fanouškem motorek? Nestačí vám cestování po silnicích, ale občas potřebujete zvýšit hladinu adrenalinu na závodním okruhu? I v tomto případě vás některé pojišťovny dovedou pojistit, aby případné nehody měly, co nejmenší dopad pro vás i vaši rodinu.

Některé pojišťovny pojišťují občasné provozování motosportu bez výluk, jiné s přirážkou k ceně a některé by za úrazy vzniklé na závodech pojistné plnění neposkytly. Jak si tedy vybrat tu správnou pojišťovnu?

O svém koníčku pojišťovně řekněte. Jen tak budete mít jistotu, že jste vybrali správnou pojišťovnu, a že se pojištění vztahuje i na tuto aktivitu. V aplikaci Orbi máte možnost zvolit provozované sporty. Dostanete tak vždy odpovídající cenové nabídky pojišťoven, které zahrnují i pojištění motoristického sportu.

Celým procesem vás navíc provedou naši specialisté a pomohou případně vybrat pojišťovnu, které nejlépe odpovídá vašim představám.

Pojišťovnu informujte nejen při sjednání, ale i v případě, že jste tuto zálibu začali vykonávat až v průběhu platnosti smlouvy. Máte už smlouvu uzavřenou a nejste si jisti, zda se vztahuje i na pojištění motoristického sportu? Nahrajte nám ji. Zkontrolujeme, zda ji máte nastavenou správně a případně ji spolu upravíme tak, abyste byli pojištěni správně.

Motoristický sport v aplikaci Orbi