1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jsem profesionální sportovec. Jak sjednat soukromé životní pojištění?

Pojištění
Životní pojištění
Jsem profesionální sportovec. Jak sjednat soukromé životní pojištění?

Sjednejte si pojištění přímo v aplikaci Orbi. Uveďte, že vaším povoláním je profesionální sportovec a vyplňte sport, který profesionálně provozujete. Orbi vám nabídne pojištění těch pojišťoven, které dané profesionální sportovce pojišťují.

Profesionální sportovec je zpravidla registrovaný sportovec, který má profesionální smlouvu a jehož primární příjem plyne ze sportovní činnosti. Ta je tak hlavním předmětem jeho obživy. 

Veškerá zajištění se tak týkají zejména pokrytí příjmů a výdajů, pokud by došlo k dočasnému zranění či nemoci, ale především trvalé nebo dlouhodobé neschopnosti provozovat činnost. Tímto by se totiž sportovec omezil jednak ve svém osobním a rekreačním životě, ale významně by byla ovlivněna i jeho kariéra a způsob příjmu.

Správné zajištění sportovce je tedy velmi důležité. Je potřeba počítat s vyšším pojistným, jelikož riziko pro pojišťovnu je také vyšší. Doporučuje se pojistné částky nastavit dle vašich aktuálních příjmů, aby v případě jejich výpadku byl váš příjem kompenzován. Co se týče zranění, či závažných nemocí, částky by měly být dostatečně vysoké, aby mohly být použity na lepší zdravotní péči, rehabilitace a pomůcky.

Jakožto profesionální sportovec si můžete pojištění uzavřít v ČR s klasickými pojišťovnami, nejsou zde žádné speciální pouze pro sportovce. Některé však profesionální sportovce nepojistí, nebo bude pojištění u nich výrazně nevýhodné. Může se i stát, že nepůjde sjednat pojištění na standartní dobu – do 65 let, ale pouze například na 4, nebo 5 let. Pokud chcete pomoct s individuálním nastavením pojistky, neváhejte nás přímo kontaktovat.