1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Na motorce do zahraničí. Jak se pojistit?

Pojištění
Cestování
Na motorce do zahraničí. Jak se pojistit?

Vždy vyrážejte se sjednaným kvalitním povinným ručením a cestovním pojištěním.

Povinné ručení by mělo mít dostatečný limit. V zahraničí (především pak na Západě) bývají škody způsobené na zdraví jiné osoby při dopravní nehodě oceňovány výrazně výše než v ČR. Limit si pro tyto případy sjednejte alespoň ve výši 100 mil. Podle hodnoty své motorky zvažte také havarijní pojištění, které uhradí škody vzniklé na vašem strojí - při nehodě, odcizení, poškození vandalem apod.

Cestovní pojištění za vás zaplatí léčebné výlohy v případě vašeho zranění při dopravní nehodě. Volte takové, která nemá jízdu na motorce ve výlukách. Liší se podle toho, jakým způsobem budete svou dovolenou trávit.

  1. Jezdíte jen po silnici a vyznačených cestách - případné úhrady na lékařskou péči vám zaplatí každé cestovní pojištění.
  2. S motorkou se chystáte i do terénu - je nutné připojistit rizikové (adrenalinové sporty) a zkontrolovat, že nemá pojišťovna jízdu v terénu ve výlukách. V tomto případě můžeme doporučit pojišťovnu ČPP, jejíž pojištění sjednáte přímo v aplikaci. Přidejte si při sjednání do balíčku rizikové sporty.
  3. Chystáte se na organizovaný závod na motocyklech - i v tomto případě vám pomůže pojišťovna ČPP, opět volte jako doplněk rizikové sporty.

Budete-li mít zájem o sjednání pojištění u jiné pojišťovny kontaktujte nás. Většina pojišťoven má však motocyklový sport ve výlukách.

Dejte si pozor na jízdu pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek nebo bez helmy. V těchto případech by vám pojišťovny nic vyplatit nemusely.

Máte zájem o sjednání cestovní pojištění?