1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Potřebuji cestovní pojištění?

Cestování
Pojištění
Potřebuji cestovní pojištění?

Ano, doporučujeme ho, i pokud cestujete "jen" v rámci EU.

Evropský zdravotní průkaz (EHIC) vám v zemích EU, EHP a Švýcarsku zajistí stejné základní ošetření, na které má nárok i místní občan v rámci povinného zdravotního pojištění země, kam vyrážíte. Veškeré nadstandartní úkony, nebo návštěvy soukromé kliniky a doktorů byste ale museli hradit ze svého. Rozsah neplacené zdravotní péče je však v západních státech výrazně nižší než v ČR. Doplácet byste tak bez cestovního pojištění museli i za úkony, které za vás v ČR platí zdravotní pojišťovna. Pokud jedete mimo EU, je cestovní pojištění ještě mnohem důležitější.

Cestovní pojištění potom dále zahrnuje asistenční služby a hradí i náklady na případnou repatriaci. Součástí cestovního pojištění bývá i odpovědnosti za škody, kterou způsobíte někomu jinému. I tyto škody se, obzvlášť v drahých destinacích, mohou vyšplhat velmi vysoko. Dále pak můžete uvítat pojištění zavazadel či storna cesty.

Cestujete často? Pak se vám vyplatí sjednat si pojištění na celých 365 dní a kryje vám všechny zahrnuté cesty do zahraničí. Ať už máte zájem o jednorázové nebo dlouhodobé cestovní pojištění, Orbi vám je spočítá.