16. 7. 2024
čas čtení: méně než minuta
Ano, doporučujeme ho, i pokud cestujete "jen" v rámci EU.
Evropský zdravotní průkaz (EHIC) vám v zemích EU, EHP a Švýcarsku zajistí stejné základní ošetření, na které má nárok i místní občan v rámci povinného zdravotního pojištění země, kam vyrážíte. Veškeré nadstandartní úkony, nebo návštěvy soukromé kliniky a doktorů byste ale museli hradit ze svého. Rozsah neplacené zdravotní péče je však v západních státech výrazně nižší než v ČR. Doplácet byste tak bez cestovního pojištění museli i za úkony, které za vás v ČR platí zdravotní pojišťovna. Pokud jedete mimo EU, je cestovní pojištění ještě mnohem důležitější.
Cestovní pojištění potom dále zahrnuje asistenční služby a hradí i náklady na případnou repatriaci. Součástí cestovního pojištění bývá i odpovědnosti za škody, kterou způsobíte někomu jinému. I tyto škody se, obzvlášť v drahých destinacích, mohou vyšplhat velmi vysoko. Dále pak můžete uvítat pojištění zavazadel či storna cesty.
Platí však, že sjednání cestovního pojištění není povinné. Při cestách do zahraničí si jej tak sjednávat nemusíte, ale velmi to doporučujeme. Pomůže vám totiž v mnoha nepříjemných i nákladných situacích.
Cestujete často? Pak se vám vyplatí sjednat si pojištění na celých 365 dní a kryje vám všechny zahrnuté cesty do zahraničí. Ať už máte zájem o jednorázové nebo dlouhodobé cestovní pojištění, Orbi vám je spočítá.
16. 07. 2024
Sjednat cestovní pojištění, pokud trpíte chro...
Číst více
16. 07. 2024
Bohužel s okradením na dovolené se již setkal...
Číst více
16. 07. 2024
Ve většině případů ano.
Číst více