1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

V cílové destinaci hoří. Jak mi pomůže cestovní pojištění?

Cestování
Pojistná událost
Pojištění
V cílové destinaci hoří. Jak mi pomůže cestovní pojištění?

Pomůže vám v případě, že máte sjednané připojištění storna cesty a sjednali jste si jej dostatečně dopředu před odcestováním.

Většina pojišťoven vyžaduje, aby připojištění storna cesty bylo sjednáno nejpozději ve stejné době, jako byl zakoupen zájezd či uhrazena záloha. Většinou se jedná max. o jednotky dní po tomto datu. Například AXA assistance však plní z tohoto pojištění i v případě, že jste si ho sjednali alespoň 15 dní před plánovaným odjezdem. Výhodu mají v tomto případě klienti s ročním cestovním pojištění, kteří nemusí termín zakoupení zájezdu řešit.

Požáry (nebo jiná živelná pohroma) musí být potvrzeny příslušnými místními úřady a Ministerstvo zahraničních věcí ČR vydá doporučení nebo varování před cestami do této destinace. Destinací se rozumí přímo zasažená oblast či město, ve kterém se cíl vaší cesty nachází nebo se jedná o oblast v bezprostřední blízkosti s možností ohrožení. Neznamená to tedy například, že pokud hoří na jihu Itálie, vy byste měli nárok na uhrazení storna cesty při cestě do Benátek.

Každá pojišťovna si může definovat podmínky odlišně. Pokud chcete poradit konkrétně, neváhejte se na nás obrátit.