1. 2. 2024

čas čtení: 2 minuty

Mám se pojistit proti onemocněním nebo úrazům?

Pojištění
Životní pojištění
Mám se pojistit proti onemocněním nebo úrazům?

Životní pojišťovny umožňují pojistit vaše rizika, které vzniknou v důsledku onemocnění i v důsledku úrazu. Orbi vám vždy nabízí tarify, kde máte pojištěny i příčiny z důvodu nemoci. Ty jsou bohužel častější.

Pokud se vám stane drobný úraz, jehož léčení není nijak závažné a jste ihned nebo brzy schopni pracovat, měli byste být schopni tyto náklady pokrýt z vašich rezerv. Když žádné rezervy nemáte, rozhodně se vyplatí daná rizika pojistit. Pokud se však jedná o trvalé následky úrazu či onemocnění, často je potřeba mnohem vyšších částek. Lidé si často myslí, že pokud mají větší majetek, pojištění nepotřebují, je tomu ale opravdu tak?

Pokud například vlastníte podílové fondy a dvě nemovitosti, jednu pronajímáte a v druhé žijete a myslíte si, že v případě onemocnění či vážného úrazu jste zajištěni, položte si následující otázky. Chtěli byste v nutnosti prodávat danou nemovitost, či vybírat peníze z fondů? Je potřeba si uvědomit, že neštěstí si čas nevybírá, a tak by fondy či nemovitosti zrovna mohly být značně pod cenou, prodej by mohl trvat dlouho a vy byste tak na realizaci velmi prodělali. Navíc byste se tak zbavili majetku, který byl původně k jinému účelu a možná by vás to dost mrzelo. Je tedy potřeba tyto faktory zvážit.

Když se nacházíte v opačné situaci a majetek ještě nemáte vybudovaný, mělo by pro vás být pojištění těchto rizik ještě větší prioritou.

Veškeré částky se dají nastavit individuálně a dle vašich potřeb, nemusíte tak zbytečně platit za vysoké pojistné částky, pokud je nepotřebujete. Částka v případě, že vám bude diagnostikována závažná nemoc může být například na pokrytí ročních nákladů, lepší lékařskou péči a pomůcky. Pokud se něco závažného přihodí, dává vám to jistotu do začátku a nebudete muset dělat žádná ukvapená rozhodnutí.

Zajímavým faktem také je, že za invaliditou stojí z 96 % nemoci, je dobré mít tak ošetřeno i zbytek rizik, které pojišťovny nabízejí a dávat pozor na jejich specifika. Pojistit si invaliditu pouze z důvodu úrazu by se vám totiž mohlo vymstít.

Rádi vám spočítáme ideální nastavení vašeho životního pojištění přímo pro vás.