16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Pojištění pracovní neschopnosti

Životní pojištění
Pojištění
Pojištění pracovní neschopnosti

Pojištění pro případ pracovní neschopnosti vám pomůže udržet finanční stabilitu i v případě dlouhodobějších zdravotních potíží. Pokud se ocitnete v situaci, kdy nejste schopni pracovat delší dobu kvůli nemoci nebo úrazu, může to mít značný dopad na váš příjem a vaši finanční situaci.

Pojištění pro případ pracovní neschopnosti doplňuje přiznanou nemocenskou a pomůže vám nahradit ztrátu příjmu, která vznikne v důsledku dlouhodobé pracovní absence. Tento typ pojištění vám poskytne pravidelné finanční plnění, které vám pomůže pokrýt běžné výdaje, jako jsou účty za bydlení, potraviny nebo další nezbytné výdaje pro vás a vaši rodinu. 

Dlouhodobá pracovní neschopnost může také znamenat, že nebudete schopni splácet své úvěry nebo hypotéky. Pokud máte sjednané pojištění pracovní neschopnosti, vaše finanční závazky můžou být spláceny i v případě, že jste neschopni pracovat.

Správné nastavení pojistné částky záleží na výši vašich úspor, měsíčních příjmů, výdajů a výpočtu případné přiznané nemocenské. Naše kalkulačka životního pojištění vám na základě těchto údajů spočítá optimální výši pojištění pro případ pracovní neschopnosti. 

Aplikace Orbi optimální nastavení životního pojištění