1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Chci změnit smlouvu životního pojištění

Pojištění
Životní pojištění
Chci změnit smlouvu životního pojištění

Na změnu smlouvy životního pojištění máte samozřejmě nárok. Jen je dobré promyslet pár věcí. Možná bude uzavření nové smlouvy výhodnější.

Změna smlouvy životního pojištění je celkem rozumná věc. Stejně jako se vyvíjíte v čase vy, váš příjem, výdaje i rodinný život, měla by se vyvíjet i vaše smlouva. Jiné potřeby má člověk, který žije sám v nájmu a jiné ten, který splácí hypotéku, žije v rodině s manželkou a třemi dětmi. Proto je dobré čas od času (min. 1x za 3 až 5 let) svou smlouvu oprášit a zvážit, zda za tu dobu nedošlo ke změnám, kvůli kterým by si úpravu zasloužila.

Pokud nám svoji stávající smlouvu nahrajete, zeptáme se vás ještě na pár informací o vaší současné životní situaci a poradíme vám, zda ji máte nastavenou správně nebo je možnost ji vylepšit.

Jak jsme uvedli na začátku, někdy může být nejlepší původní smlouvu něměnit, jindy upravit či tu původní doplnit smlouvou novou, protože úprava původní smlouvy může být dražší než zřízení nové. Občas se dokonce stane, že původní smlouva je uzavřena tak nevýhodně, že se vyplatí ji zrušit a pojistit se znovu u jiné pojišťovny. Různé pojišťovny se specializují lépe na určitá rizika a vybranou skupinu klientů, jiné jsou zase výhodnější pro někoho jiného.

Máte zájem o kontrolu vaší smlouvy?