16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Rozrostla se nám rodina - na co bych neměl zapomenout?

Děti
Investice
Pojištění
Rozrostla se nám rodina - na co bych neměl zapomenout?

V prvé řadě gratulujeme k narození potomka a přejeme mu do života jen to nejlepší! Narození dítěte sebou přináší spoustu radosti, ale také možné situace, na které je dobré myslet včas. Jsou dvě oblasti, o kterých byste měli aktuálně přemýšlet - životní pojištění a investice.

Nemáte ještě životní pojištění? Pak o něm určitě začněte uvažovat. Na vašich příjmech nejste nyní závislý jen vy, případně váš partner či partnerka, ale také váš potomek či potomci. Životní pojištění dokáže pomoci celé rodině v situaci, kdy zdravotní obtíže (nemoc, zranění či úmrtí) způsobí dlouhodobý výpadek nebo výrazné snížení celého příjmu jednoho nebo obou rodičů.

Zkuste si představit situaci, jak uhradíte veškeré měsíční náklady, pokud by příjem váš či partnera zcela vypadl?

Rádi vám na základě vašich příjmů a výdajů spočítáme, v jakém rozsahu by pro vás, a tím i pro vaši rodinu, bylo životní pojištění ideální.

Druhou oblastí, kterou je možné brát v potaz, je příprava finančních prostředků pro vaše děti, až jim začne dospělý život. Může se jednat o lepší start do dospělosti a vyšší nezávislost, o finance na zajištění vlastního bydlení nebo třeba peníze na studium v zahraničí. I relativně nízká částka odkládaná měsíčně může v 18 letech vašeho dítěte již znamenat zajímavou sumu. Dva a půl tisíce měsíčně zajistí vašemu potomkovi v 18 letech při průměrném 6% zhodnocení téměř 1 milion Kč.

Rádi vám dle vašeho investičního profilu nabídneme možnost a výši investice tak, aby odpovídala vaším přáním.