16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jak snížit náklady na životní pojištění?

Pojištění
Životní pojištění
Cashback
Jak snížit náklady na životní pojištění?
  1. Správná selekce rizik. Zamyslete se, jaká rizika jsou pro vás důležitá a nastavte si optimální částky. Orbi vám s tímto pomůže a po vyplnění vaší finanční situace vám ideální částky a rizika doporučí. Sami pak dále zvažte, zda jsou pro vás vhodná, zda si můžete odpustit placení “drahých“ rizik jako je denní odškodné za hospitalizaci či úraz, nebo pracovní neschopnost od brzkých dnů. Pokud máte dostatečnou rezervu, uděláte lépe když daná rizika nezvolíte, nebo nastavíte pracovní neschopnost například až od 29. dne.
  2. Srovnejte si nabídky cena – výkon. Po zvolení rizik a částek si můžete provést kalkulaci a srovnat různé nabídky bank dle ceny a jejich hodnocení. Následně si můžete vybrat tu nejvhodnější.
  3. Odpočet daní. Pokud máte investiční životní pojištění či životní pojištění s rezervotvornou složkou, tak si tuto část můžete odečíst každoročně ze zaplacených daní.
  4. Pravidelně své smlouvy revidujte a případně aktualizujte. Vaše životní situace se může neustále měnit, stejně tak situace na trhu a nabídky pojištění. Rozhodně neprohloupíte, když se jednou za rok či dva podíváte na své smlouvy znova.
  5. Nechte si za životní pojištění zaplatit. Sjednejte si životní pojištění skrze aplikaci Orbi a my vám vrátíme 10 % ročního pojistného zpět na váš účet formou cashbacku.

Spočítejte si ideálně nastavené životní pojištění pro vás.