1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Začal/přestal jsem kouřit. Jaký to bude mít vliv na životní pojistku?

Pojištění
Životní pojištění
Začal/přestal jsem kouřit. Jaký to bude mít vliv na životní pojistku?

Kontaktujte s touto informací svou pojišťovnu. Změna může znamenat snížení či zvýšení rizika pro pojišťovnu, a tak i úpravu pojištění. Pokud jste kouřit přestali, je možné, že vám pojišťovna poskytne slevu.

Pojišťovny mají v okamžiku sjednávání smlouvy a v případě pojistné události možnost nahlédnout do vaší zdravotní dokumentace, a tak vlastně vše, co ví vaši lékaři, ví i pojišťovny. O kouření se tak nevyplatí lhát. Aktualizovat informace byste ale i tak měli vy sami. V případě, že kouřit začnete, může se stát, že se vám pojistné navýší. Vy si tím ovšem zajistíte, že pojišťovna bude plnit, pokud o této skutečnosti bude vědět a přesto zůstanete na rizika pojištěni. V opačném případě, pokud kouřit přestanete, nahlaste to i vašemu obvodnímu lékaři, ať se informace shodují. V tomto případě se naopak můžete dočkat slevy na pojistném.

Vždy se vyplatí, aby o vás měla pojišťovna vedené aktuální informace, přeci jen nikdy netušíte, kdy může dojít k pojistné události a určitě není příjemné se poté dozvědět, že o plnění přijdete, nebo vám bude kráceno.

Máte zájem o sjednání smlouvy životního pojištění? Orbi vás provede přehledným zdravotním dotazníkem, aby o vás pojišťovna měla všechny potřebné informace a nabídla vám pojistku, která bude reflektovat váš zdravotní stav i životní styl.