1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Vykradli mě použitím mých vlastních klíčů

Ochrana majetku
Pojištění
Pojistná událost
Vykradli mě použitím mých vlastních klíčů

Ztratili jste klíče od bytu nebo vám byly ukradeny a pomocí nich se bez jakéhokoli poškození zámku dostal zloděj k vám domu a vykradl vás? Zaplatí vám škodu pojišťovna?

Záleží na tom, zda jste klíče jen ztratili nebo vám byly odcizeny. Jestliže se pachatel dostane do vašeho obydlí pomocí klíče či jejich duplikátu, kterého se prokazatelně zmocnil pomocí krádeže či loupežného přepadení, pojišťovna vám škodu uhradí. Důležitá je podmínka prokázání jejich odcizení. Vždy musíte tuto krádež nebo přepadení hlásit neprodleně policii. I tak je vhodné zámek co nejdříve vyměnit a nespoléhat se na případné plnění od pojišťovny. Může jít nejen o váš majetek, ale i o spoustu starostí a dokonce zdraví vás nebo vašich blízkých.

Pokud jste klíče ztratily, udělejte vše pro to, aby k vykradení nemohlo dojít. Nejlépe tedy okamžitě vyměnit vložku zámku. Stejně postupujte i v případě, že klíče nemůžete najít. Pokud si nejste jisti, kde jste je zapomněli nebo zda je mohl mít v ruce někdo nepovolaný, je potřeba zámek vyměnit. Pokud by vás někdo vykradl nalezenými klíči nebo jejich duplikátem, pojišťovna by vám pravděpodobně škodu neuhradila.

Chcete sjednat pojištění vaší domácnosti nejen proti krádeži? Orbi vám najde ty nejvýhodnější nabídky pojišťoven.