16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Pojištění závažných onemocnění

Pojištění
Životní pojištění
Pojištění závažných onemocnění

Závažná onemocnění jsou nemoci, které mají za následek dlouhodobější výpadek příjmu, jelikož představují složitou léčbu nebo delší rekonvalescenci, při které se člověk nemůže plně věnovat svému povolání.

Závažná onemocnění mohou vážně narušit váš život a finanční stabilitu. Jsou to nemoci, které vás mohou vyřadit z práce na delší dobu nebo dokonce natrvalo. Pokud máte pojištění pro případ závažných onemocnění, můžete obdržet finanční plnění ihned po diagnostikování nemoci. Tato finanční pomoc vám může pokrýt výpadek příjmu, ale pomůže uhradit také nadstandardní léčebné metody, které mohou zvýšit  vaše šance na uzdravení.

Pojištění závažných onemocnění pomáhá se vyrovnat s následky vážných onemocnění, jako jsou infarkt a další srdeční onemocnění, mrtvice, Alzheimerova choroba, různé druhy rakoviny, roztroušená skleróza a další.

Pokud by vás nemoc sužovala déle než rok a vaše schopnost pracovat by byla snížena o více než 35 %, budete následně uznání invalidními a budete mít zároveň nárok na invalidní důchod. Pokud máte pojištění invalidity, tak i následně na výplatu pojistného právě z tohoto pojištění.

Naše kalkulačka vám pomůže určit správnou výši pojištění pro případ závažných onemocnění. Zohledňuje vaše příjmy, výdaje, úspory a další faktory, abyste měli jasno, jaké pojištění by pro vás bylo nejvhodnější. Takové pojištění vám může poskytnout klid a jistotu, že jste připraveni čelit nečekaným životním situacím s finanční oporou.

Aplikace Orbi optimální nastavení životního pojištění