31. 5. 2024

čas čtení: méně než minuta

Pojištění nemovitosti ke krátkodobému pronájmu

Ochrana majetku
Bydlení
Pojistná událost
Pojištění nemovitosti ke krátkodobému pronájmu

Vlastníte nemovitost a pronajímáte ji pravidelně nebo občas přes inzertní portály (např. Airbnb) ke krátkodobému pronájmu? Pak si dejte pozor na správně nastavené pojištění.

Ke krátkodobému pronájmu se využívají byty, rodinné domy či rekreační objekty, které bývají zpravidla vybavené. Na pár dní si s sebou návštěvník nábytek vozit nebude. Kromě pojištění samotné nemovitosti, byste tak měli myslet i na pojištění domácnosti.

Ale jak si nemovitost a domácnost, kterou krátkodobě pronajímáte správně pojistit? Jedná se o určité pomezí mezi soukromým bydlením a podnikáním. Bohužel některé pojišťovny stále nedokázali na nástup sdílené ekonomiky reagovat a pojištění takových objektů prostě nenabízí. Nepojistí je ani jako bydlení, ani jako podnikání. U některých pojišťoven musíte takový objekt pojistit v rámci podnikatelského pojištění jako pojištění ubytovacího zařízení. Podnikatelské pojištění však bývá zpravidla dražší.

Pokud ho budete mít pojištěn jako bydlení, může nastat problém při šetření případné události. Pokud pojišťovna zjistí, že je objekt využíván ke krátkodobým pronájmům, mohla by pojistné plnění odmítnout nebo krátit.

Existují však naštěstí pojišťovny, které nabízí i pojištění objektů určených ke krátkodobým pronájmům jako klasické pojištění bydlení, které není trvale využíváno.

 Pronajímáte také některou svoji nemovitost krátkodobě? Chcete vědět, zda jste dobře pojištěni nebo chcete pojištění sjednat? Obraťte se na nás.