16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Mám více úvěrů (půjček) a chci je konsolidovat

Půjčky
Mám více úvěrů (půjček) a chci je konsolidovat

Nacházíte se v situaci, kdy máte více půjček, případně čerpáte z kreditní karty či kontokorentu? Je pravděpodobné, že platíte hodně na úrocích.

Obzvlášť kreditní karty a povolené kontokorenty se vyznačují vysokými úrokovými sazbami. Pokud momentálně jejich splácení těžko zvládáte, může pro vás být řešením konsolidace těchto závazků.

Konsolidace vlastně znamená sloučení půjček dohromady pod jeden úvěr u jedné instituce. Kromě úspory, vám to poskytne i lepší přehled – většinou se jedná pouze o jednu měsíční platbu. Často se snížením celkového úroku sníží i měsíční splátka a vy se tak můžete rozhodnout, zda si upravíte dobu splácení. Můžete si ponechat stejnou dobu splácení a využít nové nižší celkové splátky nebo nechat výši splátky tak, jak jste byli zvyklí a úvěr budete splácet kratší dobu, čímž ušetříte na celkově zaplacených úrocích. Případně je možné splatnost i prodloužit a tím výrazně snížit celkovou měsíční splátku v okamžiku, kdy se vám aktuálně nedostává měsíčně dostatek financí na splácení. Počítejte s tím, že ale v takovém případě zaplatíte více na úrocích.

Ke konsolidaci je potřeba mít alespoň dva úvěrové produkty a z toho minimálně jeden by měl být u jiné úvěrové instituce, než u které budete o sloučení žádat. Posuzuje se samozřejmě opět vaše bonita dle vašich příjmů a výdajů. Pokud jste pro banku dostatečně bonitní, tak vám může nabídnout i nějaké peníze navíc, které nebudou sloužit na splacení úvěrů, ale můžete je zpravidla použít na cokoliv.

Máte zájem o konsolidaci vašich půjček a úvěrových produktů?