1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jak pojistit bazén?

Pojištění
Majetek
Jak pojistit bazén?

Česko patří mezi bazénové velmoci. V Evropě jsme zemí, která se pyšní třetím nejvyšším počtem bazénů na obyvatele. Pojistěte si svůj bazén v rámci pojištění nemovitosti.

Nejprve je potřeba rozlišit, jaký typ bazénu využíváte a kde je umístěn. Níže uvádíme nejtypičtější příklady.

  1. Bazén se nachází na zahradě a je pevně zapuštěný v zemi (se zastřešením nebo bez) - Takový je nutné připojistit k pojištění nemovitosti jako vedlejší stavbu. Orbi vám umožňuje bazén uvést přímo do pojistné smlouvy. Nezapomeňte jeho hodnotu zohlednit v hodnotě nemovitosti.

  2. Bazén se nachází na zahradě, jeho konstrukce je pevná a jedná se o nadzemní bazén - I tento typ bývá nutné připojistit k pojištění nemovitosti jako vedlejší stavbu. Orbi vám umožňuje bazén uvést přímo do pojistné smlouvy. Nezapomeňte jeho hodnotu zohlednit v hodnotě nemovitosti.

  3. Bazén se nachází na zahradě, je nadzemní a jeho konstrukce je nafukovací či skládací - V tomto případě není zpravidla nutné uvádět na smlouvu zvlášť. Bude pojištěn v rámci pojištění domácnosti. Jeho hodnotu však nezapomeňte do hodnoty domácnosti započíst.

  4. Bazén se nachází přímo v budově (jedná se o vnitřní bazén) - V tomto případě není nutné sjednávat připojištění. Má-li společnou střechu či základy se samotnou nemovitostí, bude automaticky pojištěn v rámci pojištění nemovitosti. Pouze nezapomeňte jeho hodnotu zahrnout do hodnoty nemovitosti.

Stejně jako klasický bazén je možné stejným způsobem do pojištění zahrnout i stále populárnější vířivky a masážní bazény.

Proti jakým rizikům by měl být bazén pojištěn? Proti stejným jako nemovitost. Stejně jako samotné budově hrozí i bazénu poškození od živlů (nejčastěji kroupy), padajících předmětů, požáru, zemětřesení, povodeň či záplava ale také například vandalismus.

Orbi vám pomůže se sjednáním pojištění vaší nemovitosti i s bazénem či dalšími vedlejšími stavbami.