1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Naboural mě řidič, který od nehody ujel.

Pojistná událost
Pojištění
Auto
Naboural mě řidič, který od nehody ujel.

Řidiči odjíždějí zejména od menších dopravních nehod – nejčastěji od bouračky či poškození vozu na parkovištích. Šance viníka zahlédnout, když jste momentálně mimo vozidlo je velice nízká.

Pokud se vám vozidlo a řidiče povedlo zahlédnout, snažte si zapamatovat co nejvíce detailů a okamžitě volejte policii, popište auto – barvu, model, nejlépe registrační značku, nebo její část, případně i řidiče. Zkuste zajistit svědky, kteří by vám mohli pomoci s prokazováním a identifikací. Největší štěstí máte, pokud jste měli vy, nebo někdo ze svědků ve voze umístěnou kameru, která viníka zachytila. Policii potom také velmi pomáhají klasické kamerové záběry z ulic, nebo například u různých obchodních center. Často se tak viník najde a škoda je poté proplacena z jeho povinného ručení – pokud ho nemá sjednáno, tak z garančního fondu České kanceláře pojistitelů.

Pokud se ale viníka nepodaří nalézt, škody na majetku si musíte hradit sami – případně pokud máte havarijní pojištění, může být hrazeno z něj. V tu chvíli zaplatíte pouze spoluúčast.

V případě, že při nehodě dojde ke zranění či úmrtí, budou tyto škody vždy proplaceny z garančního fondu České kanceláře pojistitelů.

V těchto situacích je pro jistotu vždy výhodné mít uzavřené kvalitní havarijní pojištění, které vám škody na majetku proplatí.

Máte zájem o sjednání kvalitního pojištění pro váš vůz?