22. 3. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jak pojistit riziko požáru u elektromobilu?

Auto
Pojistná událost
Majetek
Jak pojistit riziko požáru u elektromobilu?

Incidenty samovznícení elektromobilů mohou představovat vážné nebezpečí nejen pro samotné vozidlo, ale i pro okolní majetek, ať už vlastní nebo cizí. Vzhledem k vysokému počtu baterií, které elektromobily obsahují, může jakákoli závada vést k samovznícení vozidla. Tento typ požáru je velmi intenzivní a dlouhotrvající, protože se obtížně hasí, což zvyšuje riziko škod na dalším majetku.

Zabezpečení proti finančním dopadům těchto škod je proto klíčové.

Níže popisujeme, jakým způsobem je možné se pojistit proti jednotlivým druhům škod:

  • Škoda na vozidle
    Havarijní pojištění, zahrnující krytí rizik přírodních živlů, standardně kryje škody způsobené samovznícením a následným požárem na elektromobilu.
  • Škoda na cizím majetku 
    Požárem může dojít k poškození sousedních vozidel, ať už samotným ohněm nebo žárem. Dále pak k poškození podzemních garáží, veřejného osvětlení, poškození fasády či výloh sousedních objektů i ke způsobení ekologických škod a nákladů na jejich odstranění. Tyto škody budou kryty z povinného ručení.
  • Škoda na vlastním majetku
    Pokud parkujete vozidlo doma v garáži nebo u svého domu, je důležité mít sjednané pojištění majetku a domácnosti. Toto pojištění pokrývá škody na vaší nemovitosti a jejím vybavení způsobené požárem, včetně poškození garáže i jejího vybavení, poškození fasády, deformace plastových oken, nebo dokonce poškození samotného domu v případě, že se požár rozšíří. Pokud není garáž součástí hlavní budovy, je nezbytné ji pojistit jako vedlejší stavbu.

Jak si sjednat pojištění
Pro snadné a rychlé sjednání všech potřebných pojištění využijte aplikaci Orbi, díky které zůstanete chráněni a nemusíte se tak obávat nečekaných událostí spojených s vaším elektromobilem.