12. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jak pojistit riziko požáru u elektromobilu?

Auto
Pojistná událost
Majetek
Jak pojistit riziko požáru u elektromobilu?

Samovznícení elektromobilu způsobí škodu nejen na samotném vozidle, ale může způsobit i škody na dalším majetku, a to vašem i cizím.

Elektromobil je vybaven spoustou baterií. V jejich případě může dojít k závadě a následnému samovznícení vozidla. Vzhledem k počtu baterií takové vozidlo hoří vydatně, dlouho a těžko se hasí. Samotný požár tak zpravidla nezpůsobí škodu na samotném vozidle, ale i na dalším majetku. Jak se tedy pojistit, aby vás žádná škoda nepřekvapila?

  1. škoda na samotném vozidle
    Poškození samotného vozidla samovznícením a následným požárem pojišťovny zpravidla zaplatí, pokud máte sjednané havarijní pojištěním rizika přírodních živlů.
  2. škoda na cizím majetku
    Poškození vedle stojícího vozidla nebo garáže, kde bylo auto zaparkované bude řešeno z povinného ručení.
  3. Škoda na vlastním majetku
    Parkujete auto doma v garáži nebo u svého domu? Při samovznícení je potřeba mít sjednané také pojištění majetku a domácnosti. Z tohoto pojištění vám pojišťovna uhradí shořelou garáž, očouzenou omítku domu, rozteklá plastová okna, shořelé vybavení garáže nebo dokonce domu, pokud by se požár rozšířil. Pokud není garáž součástí vašeho domu, je potřeba ji pojistit jako vedlejší stavbu.

Všechna tato pojištění sjednáte přímo v aplikaci Orbi. Váš elektrický kovový miláček vás tak nepříjemně nezaskočí.