19. 4. 2024

čas čtení: méně než minuta

Co je to pojištění GAP?

Pojištění
Auto
Co je to pojištění GAP?

Zkratka GAP skrývá za sebou termín Guaranteed Asset Protection, který můžeme volně přeložit jako zajištěnou ochranu majetku. Jedná se o pojištění, které je zejména vhodné pro majitele nových a dražších vozidel. Tento druh pojistky kryje rozdíl mezi aktuální hodnotou vozidla v okamžiku vzniku pojistné události a pořizovací cenou nového vozidla.

GAP pojištění můžete uplatnit v případě krádeže nebo totální škody při havárii. Pojišťovna vám pak zaplatí pořizovací cenu nového vozu, přestože jste s ním již nějakou dobu jezdili. Nepřihlíží tedy k typickému značnému poklesu ceny vozidla v prvních letech. Vy si tak můžete pořídit opět nové auto.

V případě využití této pojistky vám pojišťovna vyplatí hodnotu nového vozidla, aniž by brala v potaz typický výrazný pokles hodnoty vozidla v prvních letech jeho užívání. GAP pojištění můžete uplatnit v případě krádeže nebo totální škody při havárii, požáru a jiných poškození, pro která je auto neopravitelné. Tento typ pojištění je obvykle sjednáván na dobu 1 až 3 let při uzavírání havarijního pojištění pro nové vozidlo.

GAP pojištění provozovateli vozidla také dokáže pomoct se splácením úvěru v případě pořízení automobilu na půjčku nebo leasing (obdržené pojistné plnění může být použito na doplacení leasingu/úvěru).

Pojistka přináší klid a jistotu majitelům nových vozidel, kteří si přejí minimalizovat finanční ztráty v případě nečekaných událostí.

Pokud máte zájem si spočítat pojištění vašeho vozidla včetně GAP, můžete využít online kalkulačku v aplikaci. Tato kalkulačka vám umožní jednoduše získat přehledné informace o ceně a podmínkách pojištění.

Autopojištění v aplikaci Orbi