1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Chci si koupit auto, ale nemám dostatek financí

Auto
Půjčky
Chci si koupit auto, ale nemám dostatek financí

Pokud potřebujete pořídit vozidlo a nemáte aktuálně dostatek finančních prostředků, existuje na trhu několik možností, jak si na jeho pořízení dovolit.

Finanční leasing - Chcete si pořídit nové auto, ale nemáte prostředky na celou jeho kupní cenu? Můžete využít právě finančního leasingu. Bez žádných vlastních úspor se ale bohužel neobejdete. Leasingové společnosti po klientech totiž požadují takzvanou akontaci – první mimořádnou splátku, která se většinou pohybuje v řádu desetitisíců. Samozřejmě záleží, o jaké auto máte zájem a jaká je jeho cena. Dále pak platíte předem dohodnuté měsíční splátky včetně úroku, který je stanovený při podpisu smlouvy. Jakmile uhradíte poslední splátku, můžete si automobil odkoupit – máte na něj totiž předkupní právo. Do té doby je ovšem majitelem leasingová společnost. Odkup bývá zpravidla za symbolickou cenu nebo je auto převedeno automaticky zdarma. Některé společnosti však sníží měsíční splátku tím, že navýší cenu odkupu (poslední mimořádná splátka). Dejte si na to pozor, aby se nestalo, že na konci splácení po vás bude chtít leasingová společnosti doplatit více peněz naráz.

Operativní leasing – Na rozdíl od finančního leasingu je operativní leasing formou pronájmu. Není nutné platit žádnou akontaci. Vlastně si jen vyberete auto, sepíšete se společností smlouvu a můžete ho užívat. Společnost si ale zpravidla bude chtít ověřit vaši bonitu, zda jste schopni pravidelně hradit dohodnutou částku.

Půjčka na auto se zajištěním – Často také poskytovatelé nabízejí úvěr na auto či motorová vozidla (většinou mají omezené jejich stáří) formou účelového úvěru se zajištěním (standardně je sjednáván zajišťovací převod vlastnického práva k předmětu financování). Instituce také nabízejí k úvěru často povinné ručení a havarijní pojištění či pojištění GAP. Většinou bývá sjednání havarijního pojištění v maximálním rozsahu povinné.

Máte zájem o financování pořízení vozidla?