1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Porouchalo se mi vozidlo, co můžu dělat?

Auto
Pojištění
Porouchalo se mi vozidlo, co můžu dělat?

Pokud se vám porouchalo vozidlo v provozu, snažte se s ním dojet co nejblíže ke krajnici, zejména pokud taková situace nastane mimo město nebo na dálnici. Vypněte motor a nechte zapnutá výstražná světla. Vy, i všichni cestující, byste měli auto opustit. Pohybovat byste se měli (v lepším případě i spolucestující), ve výstražné vestě ihned při opouštění vozidla. Umístěte výstražný trojúhelník nejméně ve vzdálenosti 50, na dálnici pak alespoň 100 m za vozidlem. Poté se postavte za svodidla, nebo co nejdál od silnice.

Pokud musíte auto odstavit v nepřehledném úseku, zavolejte policii, která následně pomůže s informováním řidičů o překážce a případně s řízením provozu.

Jako první vám pomůže Asistenční služba ŘSD na čísle 800 280 281. Jedná se o asistenční služby pro motoristy zdarma. Dokáží vám poradit, navést s opravou, pomoct s opravou na místě i zařídit odtah (pravděpodobně ten placený). Neplacený odtah ale může být součástí vašeho povinného ručení či havarijního pojištění. Stačí tedy zavolat na informační linku své pojišťovny a doptat se, na co máte právo.

Zajistěte si tak kvalitní pojištění, nejlépe to, které vás kryje i v zahraničí ať vás potom porucha na vaší dovolené nestojí tučnou sumu. Sjednejte si jej přímo v aplikaci Orbi.