1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Můžu si pojistit ateliér?

Pojištění
Bydlení
Majetek
Můžu si pojistit ateliér?

Pojištění ateliéru sloužícího k bydlení neumožňují všechny pojišťovny. Aktuálně je možné ateliér jako bytovou jednotku pojistit jen u některých pojišťoven.

V oblasti nemovitostí sloužících k bydlení se ateliérem rozumí nebytový prostor, který vypadá a funguje jako bytová jednotka a je také k bydlení svými obyvateli využíván.

Proč se tedy nejedná o bytovou jednotku? Ateliér totiž nesplňuje jednu nebo více podmínek, aby mohl být jako byt zkolaudován. Jedná se například o výšku stropů, množství denního světla, velikost obytných místností, úroveň hluku apod.

Dle stavebního zákona se tak jedná o nebytový prostor a není možné do něj přihlásit ani trvalé bydliště. Především ve velkých městech se ale jedná o levnější variantu vlastního či nájemního bydlení.

Pokud tedy ateliér vlastníte nebo v něm bydlíte v nájmu, správně se zajímáte o to, zda a jak je možné jej pojistit. Pojištění ateliéru sloužícího k bydlení neumožňují všechny pojišťovny. Aktuálně je možné ateliér jako bytovou jednotku pojistit u následujících pojišťoven:

  • Allianz
  • ČSOB pojišťovna
  • Direct
  • Komerční pojišťovna
  • Kooperativa
  • Pillow

V případě online kalkulace tak vybírejte z nabídek těchto pojistitelů. Případně se na nás obraťte telefonicky.

V případě, že se rozhodnete srovnat si nabídky sami, inspirujte se k výběru správného pojištění v souvisejícím článku “Jak mám pojistit svůj byt.”