1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Je výhodné cestovní pojištění u platební karty?

Cestování
Pojištění
Je výhodné cestovní pojištění u platební karty?

Pojištění k platebním kartám vychází celkem levně a bez starostí. Je však třeba počítat s tím, že bývá celkem omezené.

Cestovní pojištění ke kartám má totiž velmi často nízké limity, výluky na provozování některých sportů, či dokonce vyloučené destinace nebo max. délku na jakou můžete vycestovat. Zpravidla také neobsahují různá připojištění, jako je například odpovědnost, zavazadlo apod. Proto byste si vždy měli zkontrolovat pojistné podmínky a limity a přizpůsobit je vámi zvolené dovolené a možným rizikům.

V EU máte s kartičkou pojištěnce sice nárok na bezodkladnou péči zdarma (minimálně takovou, na jakou mají právo tamní žijící). U složitějších zákroků se však doplatky mohou prodražit. Pokud cestujete mimo EU, počítejte s tím, že každý zdravotní zákrok si musíte hradit sami. Zejména v USA počítejte s velmi vysokými platbami za poskytnuté ošetření.

Pokud také máte pojištění ke kartě zapnuto celoročně, ale za hranice se podíváte pouze párkrát ročně, pravděpodobně přeplácíte a vaše pojištění stejně nikdy není nastaveno na míru.

Pro platnost pojištění také může být podmínkou, že musí být zapnuto ještě před cestou. Nejdůležitější také je, mít danou kartu na cestách s sebou, pro případné prokázání i uznání pojištění.

Chcete-li sjednat raději optimálně nastavené pojištění na jednu cestu či na celý rok, rádi vám pomůžeme.