1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Jaké poplatky mě čekají, když si vezmu hypotéku?

Hypotéka
Cashback
Jaké poplatky mě čekají, když si vezmu hypotéku?

Při vyřizování hypotéky pravděpodobně narazíte na následující výdaje:

  1. Poplatek za odhad nemovitosti – často se stává, že banky nabízejí v rámci různých akcí a konkurenčních bojů odhad zdarma, jinak vás může stát kolem 2000 – 5000 Kč.
  2. Poplatek za advokátní či notářskou úschovu peněz
  3. Poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí ve výši 2000 Kč.
  4. Poplatek za čerpání - aplikuje se až v případě překročení počtu čerpání, které má banka zdarma. V praxi spíše výjimečné.

Když již máte hypotéku vyřízenou a začínáte ji pravidelně splácet, nepůjde tu pouze o samotnou splátku, ale něčím, čemu se nevyhnete bude i platba pojištění nemovitosti ve prospěch banky. Toto pojištění neplatíte v případě pozemku. Další možný poplatek během splácení je za vedení bankovního účtu, ze kterého je úvěr splácen. Následně musíte každý rok platit daně z vlastnictví nemovitosti.

Je vhodné si zřídit také odpovídající životní pojištění, které vás bude chránit před nahodilými událostmi souvisejícími s velkým závazkem v podobě hypotéky.

Banky si v některých případech mohou účtovat také poplatky za mimořádnou či předčasnou splátku hypotéky. Existují však situace, kdy vám ji musí umožnit provést zdarma.

Orbi si od vás žádný poplatek za vyřizování ani správu hypotéky neúčtuje. Naopak vám aktuálně vrátíme část peněz zpět, když si hypotéku sjednáte.

Chcete spočítat na jaký cashback od Orbi budete mít nárok?