1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

Chci zdvojnásobit svůj vklad

Investice
Chci zdvojnásobit svůj vklad

Chcete, aby vaše peníze měly po určitém časovém období dvojnásobnou hodnotu?

Zkusit to můžete i v ruletě, ale tuto variantu silně nedoporučujeme. S více než 50% pravděpodobností byste o celou svou sázku přišli a místo zhodnocení byste své volné finanční prostředky ztenčili. Stejného zisku s menším rizikem dosáhnete pomocí investování volných prostředků skrze fondy. Vyplňte s námi investiční dotazník a zjistíte, jaké složení portfolia se pro vás jeví jako vhodné.

Pojďme si ještě uvést příklad, jaké můžete své zhodnocení očekávat. Představte si situaci, že máte k dispozici 100.000 Kč, které vložíte do fondu, jenž bude v následujících letech dosahovat průměrného výnosu 7,2 % p. a. Na konci prvního roku tak bude hodnota Vašich finančních prostředků činit 107.200 Kč. Na konci druhého roku to bude 114.918 Kč atd. Nad hranici dvojnásobku, tedy nad 200.000 Kč se hodnota vašeho portfolia dostane po 10 letech. Splníte navíc časový test, takže výnos nebude zdaněn. Váš čistý zisk za 10 let, tak bude více než 100 tisíc Kč.

K výpočtu, kdy bude váš jednorázový vklad lze využít také pravidlo 72. Pokud vydělíte číslo 72 průměrným ročním zhodnocením vaší investice, dostanete počet let, kdy bude váš vklad zdvojnásoben. Bude-li průměrné zhodnocení ve výši 6 %, pak vychází, že dvojnásobku dosáhnete po 12 letech, protože 72:6=12.

Berte prosím v úvahu, že se jedná o modelový příklad a skutečná výše zhodnocení se v jednotlivých fondech i v jednotlivých letech liší.

Chcete znát vhodnou investiční strategii pro vás?