1. 2. 2024

čas čtení: méně než minuta

V mé bance mi půjčí málo peněz

Hypotéka
Bydlení
V mé bance mi půjčí málo peněz

Žádali jste o hypotéku v bance, kde máte vedený svůj běžný účet, ale bohužel výše hypotéky, kterou jsou vám schopni poskytnout není dostatečná?

Řešením může být požádat o nabídku i ostatní banky. Banky upravují poskytnutou výši hypotéky podle dvou kritérií - hodnota zastavované nemovitosti a bonita klienta.

Hodnota zastavované nemovitosti. Zpravidla se jedná o nemovitost, která je zároveň hypotékou financována, ale zastavěnou nemovitostí může být i jiná nebo jich může být více. Banka vám půjčí maximálně 80 až 90 % odhadní hodnoty zastavovaných nemovitostí. Pokud je odhad výrazně nižší než tržní hodnota, můžete zkusit požádat o odhad také jinou banku, která bude pravděpodobně spolupracovat s jiným odhadcem.

Bonita. Druhým kritériem je hodnocení bonity žadatelů. Banka hodnotí vaše příjmy a současné výdaje. Posuzuje tím to, zda budete schopni úvěr splácet. Zde mohou mezi jednotlivými bankami panovat trochu vyšší rozdíly hlavně v případě prokazování příjmů jako OSVČ, příjmů z nájmu, příjmů ze společností, ze zahraničí, výsluhy, diety, dávky apod. Banky mívají různá kritéria a některé jsou pro určité typy příjmů více nakloněny a jiné méně.

Aplikace Orbi vám pomůže vybrat tu správnou hypotéku, aby vaše šance na úspěch byla co největší.