16. 7. 2024

čas čtení: méně než minuta

Kdy je vhodné investování ukončit?

Investice
Důchod
Pojištění
Kdy je vhodné investování ukončit?

Investice může být ukončena, jelikož došlo ke splnění jejího účelu, ale také z osobních důvodů, kdy ještě nebylo cíle dosaženo.

  1. Dosáhli jste investičního cíle: Pokud jste právě dosáhli svého investičního cíle a máte v plánu si splnit sen, na základě kterého jste se do investování pustili, je ideální doba k výběru investice. Ať už se jedná o nějaké postupné čerpání či celkový výběr. Pokud chcete peníze využívat po celou dobu vašeho stáří, můžete zvolit strategii ročního výběru prostředků a neustálého zhodnocování zbylé částky. Je ale na místě přehodnotit postupné alokování prostředků do konzervativnějších nástrojů, které nebudou představovat takovou míru rizika.
  2. Osobní situace: V životě může samozřejmě nastat mnoho situací, kdy se vám bude hodit peníze vybrat. Může se jednat o nečekané výdaje, nebo výdaje přicházející dříve, než jste předpokládali. V tomto případě je důležité se rozhodovat s rozumem, a ne jen na základě impulzivních emocí. Pokud je důvodem vážná nemoc, či nečekaný výpadek příjmů a nemáte žádné jiné prostředky, je to pochopitelné. Nejlepší strategií ovšem je, se proti těmto nečekaným případům pojistit, většinou formou životního či majetkového pojištění a ochránit tak svůj majetek i dlouhé roky investování.

Ať už máte zájem o investování nebo zajištění svých příjmů, Orbi vám s obojím pomůže.